Opryszczka wargowa pojawia się znienacka w najmniej właściwym czasie. Wpierw niewinnie swędzi, następnie odczuwamy jeszcze większe pieczenie, i na skórze pojawiają się drobne bąbelki. Chociaż ta częsta dolegliwość sama ustępuje po paru dniach, każdy kto chociaż raz jej doświadczył, chciałby wiedzieć jak szybko pozbyć się opryszczki.

Co najmniej dwa razy w roku kilka milionów pacjentów na całym świecie zastanawia jedynie jedno pytanie: Jak szybko pozbyć się opryszczki? Kłopot jest częsty, ponieważ jak określa Światowa Organizacja Zdrowia, nosicielami wirusa, jaki powoduje tę najpopularniejszą chorobę błony śluzowej oraz skóry jest 80-90 procent całej populacji ludności. Chociaż trwają badania nad stworzeniem efektywnej szczepionki na opryszczkę, to nie wiadomo kiedy oraz czy w ogóle zakończa się one sukcesem.

Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Jak szybko pozbyć się opryszczkiNiezwykle ważne, aby leczenie farmakologiczne włączyć jak najszybciej. W aptekach dostępne są środki przeciwwirusowe zawierające acyklowir, jaki działa na DNA uaktywnionego wirusa. Zdaniem specjalistów doskonałym czasem na rozpoczęcie leczenia, chociaż ciężkim do uchwycenia, jest pierwsza faza choroby. Gdy pacjent czuje tylko swędzenie oraz mrowienie, i na skórze nie wyskoczył jeszcze żaden pęcherzyk. Może się okazać, iż podanie tylko jednej tabletki takiego preparatu we właściwym czasie może na tyle spowolnić rozwój opryszczki, iż nie dojdzie do następnych faz dolegliwości polegających na rozwoju pęcherzyków, i następnie strupków. Niestety środki antywirusowe nie są w stanie pokonać wirusa na zawsze. Mogą jedynie zatrzymać jego namnażanie. W aptekach dostępne są również maści zawierające acyklowir. Mają one jednakże mniejszą efektywność, aniżeli tabletki. Można je stosować wspomagająco na powstałe już pęcherzyki oraz strupki, gdy doszło do wtórnego bakteryjnego zakażenia. Leczenie może wspomóc w takich sytuacjach również maść z antybiotykiem. Pacjenci, jakim przydarza się opryszczka wargowa parę razy w roku w domowej apteczce powinni mieć środki z acyklowirem, po to, aby jak najszybciej zastosować leczenie, bez względu na porę dnia.

Co na opryszczkę? Domowe sposoby

Kiedy przegapimy pierwsze symptomy oraz zimno pojawi się na ustach albo w nosie leczenie farmakologiczne można wspomóc domowymi sposobami. Pamiętajmy, jednakże, iż mogą one tylko zmniejszyć symptomy, i nie hamują namnażania się wirusa. Zakażone miejsce można smarować maścią cynkową, aspiryną namoczona w wodzie, robić okłady z aloesu, wyciągu z melisy, rumianku lub szałwii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here