Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek potrzebuje bliskości. Bliskość otrzymujemy od pierwszego dnia naszych narodzin, od swoich rodziców. Również od dziadków. Bo dziadkowie zawsze się cieszą, kiedy ich dzieci mają w końcu swoje dzieci. Dziadkowie po prostu uwielbiają swoje wnuki, tak jak wnuki uwielbiają swoich dziadków. Niestety nie każdy z nas ma możliwość poznania swoich dziadków. Nieraz bowiem zdarza się tak, że nasi dziadkowie umierają jeszcze przed naszymi narodzinami albo umierają wtedy, kiedy jesteśmy jeszcze zbyt młodzi, żeby w ogóle pamiętać ich wtedy, kiedy będziemy już nieco starsi.

Dzieci potrzebują bliskości i poczucia, że są kochane

Dzięki temu mogą prawidłowo się rozwijać i mieć prawidłowe pojęcie o tym, jak wyglądać powinna rodzina. Dzięki temu będą miały jakiś wzór wtedy, kiedy będą na takim etapie, że będą już zakładać swoją własna rodzinę. Dzięki temu, że żyły wcześniej w rodzinie ze swoimi rodzicami, będą wiedziały, jakie zachowania chcą powielać w swojej rodzinie, a jakich unikać. Bo przecież żadna rodzina nie uniknie tego, by pojawiły się choć czasami jakieś drobne kłótnie o pozornie błahe rzeczy albo i te poważniejsze.

Dzieci potrzebują bliskości i poczucia, że są kochaneKiedy nasze dzieci będą już w nieco starszym wieku i będą chodziły do podstawówki, nieuniknione będzie to, że zacznie im się podobać płeć przeciwna. To przecież nieunikniony etap w życiu każdego człowieka. W końcu kiedy byliśmy w takim wieku, sami przeżywaliśmy swoje pierwsze zauroczenia i wchodziliśmy w pierwsze związki, prawda? W życiu naszych dzieci będzie bardzo podobnie. Też ktoś im się będzie podobał, ktoś pewnie złamie im serce. Ale najważniejsze jest to, żeby miały u nas wsparcie. Nie możemy się śmiać z tego, że ktoś naszemu dziecku złamał serce. Musimy podejść do tego poważnie i pokazać dziecku, że jesteśmy z nim na dobre i na złe. W końcu kiedyś wielu z nas samych przechodziło przez etap złamanego serca, więc ma się wyobrażanie jakie to potrafi być bolesne i nieprzyjemne uczucie.

Dobrze wtedy zabrać dziecko w jakieś miejsce, gdzie będzie mogło o tym zapomnieć. Na przykład do wesołego miasteczka, jeżeli oczywiście lubi takie atrakcje. W końcu wiadomo, że nie każdy z nas ma umiłowanie do szalonych karuzel i podobnych rzeczy. Niektórym przecież na sam widok potrafi zakręcić się w głowie nie mówiąc już o tym, co by było, gdyby wsiadły na taką maszynę!

Kończąc szkołę podstawową z całą pewnością wielu z nas miało już za sobą pierwszy pocałunek. Pierwszy pocałunek, szczególnie ten pocałunek, który jest pierwszy w całym naszym życiu, na pewno będzie wiązał się z masą emocji. Lekka niepewność, może strach, ale także przyjemność i szczęście. Tak więc w tej mieszance odczuwanych przez nas emocji z całą pewnością znajdą się emocje pozytywne, jak i emocje negatywne, które niekoniecznie są mile widziane, ale raczej nieuniknione, prawda? Ale wszystko da się przetrwać.

Jak się całować z języczkiem?

Jak się całować z języczkiem?Wielu z nas, kiedy zbliża się ten moment pierwszego pocałunku, zapewne zastanawiało się, jak się całować z języczkiem, w końcu do tej pory nigdy wcześniej się tego nie robiło? Zatem skąd o tym wiedzieć? Przecież nikt nie uczy tego w szkole. Być może niektórym taka lekcja byłaby bardzo na rękę, bo przynajmniej nie baliby się tego, że się skompromitują przed osobą, z którą pierwszy raz się będą całować. Choć wydawałoby się, że tylko dzieci mogą bać się pierwszych pocałunków, to wcale tak nie jest.

Wielu dorosłych z całą pewnością będzie odczuwało podobne emocje. W końcu kiedy się w kimś zakochaliśmy i dojdzie do spotkania, w którym jesteśmy z tą osobą sam na sam i podczas którego przekonujemy się, że tamtej osobie także na nas zależy na pewno dojdzie do pierwszego pocałunku. Jest to po prostu raczej nieuniknione. Emocje obu osób będą na pewno się kotłowały. Będą chciały wypaść podczas pocałunku jak najlepiej, przez co mogą się zacząć stresować.

Nie powinniśmy się zbytnio przejmować

Bo chyba nikt nie chciałby usłyszeć od osoby, w której się kocha, że słabo się całuje. Z całą pewnością nie byłoby to zdanie, które by nas ucieszyło. Sytuacja też może wyglądać nieciekawie dla osoby, która nigdy w życiu się nie całowała, a właśnie za chwilę będzie całować się z osobą, która w swoich życiu już się nieraz całowała. Taka osoba przecież będzie miała z całą pewnością ogromne doświadczenie w całowaniu. Nie należy się wtedy przejmować. Przecież w pocałunku chodzi o to, żeby było przyjemnie, a nie o to, żeby się zastanawiać przez cały czas trwania pocałunku, czy robimy to dobrze. Nawet jeżeli mogłoby być lepiej, to przecież robiliśmy to dopiero pierwszy raz.

Jeżeli będziemy się często całować z naszym partnerem, to z całą pewnością nabierzemy doświadczenia i z pocałunku na pocałunek będzie nam szło coraz lepiej. Do pocałunku powinniśmy podchodzić na luzie i nie zakładać, że pójdzie nam fatalnie. Takie podejście może sprawić, że faktycznie tak się stanie, więc lepiej nie ryzykować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here