Społeczeństwa bazują na stereotypach. Takie kwestie jak kolor skóry, ubiór, głos, twarz, obecność w mediach społecznościowych i udostępniane tam treści, miejsca, w których dana osoba się pokazuje i towarzystwo, w którym się znajduje, sprawia, że łatwo można zostać zaszufladkowanym. Stereotypowe spojrzenie na człowieka może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Łatwo jest, żeby taka osoba stała się obiektem tortur, kpin, szykanowania, mobbingu i innych sytuacji związanych ściśle z molestowaniem psychicznym. Z pewnością jedną z kwestii, która przykuwa uwagę wielu osób, jest rzadsza orientacja seksualna.

Homoseksualiści, którzy nie mają praw takich jak heteroseksualna część osób, nie są zawsze powszechnie akceptowani w społeczeństwie. Dlatego mimo coraz powszechniejszych parad równości organizowanych przez środowiska LGBT, wielu z nich stara się dystansować i nie ujawniać się oficjalnie ze swoją orientacją.

Jak rozpoznać geja?

Jak rozpoznać geja?Jednak geja często jest łatwo rozpoznać po tym, co zostało już wspomniane wcześniej. Charakterystyczny głos, niebrzmiący typowo po męsku, charakterystyczne ruchy, które również nie są typowe dla mężczyzny, delikatny ubiór obfitujący w jaśniejsze kolory, np. różowy, oraz poszczególne części garderoby ciaśniejsze, np. spodnie oraz makijaż na twarzy, a także fryzura potrafią dać do myślenia, czy dany mężczyzna jest homoseksualny. Nie zawsze jednak staje się jasne jak rozpoznać geja. Są i przypadki osób, po których nie jest to widoczne. Niektórzy starają się wejść w związki z kobietami, aby odwrócić od siebie uwagę, a także spróbować, że może ich preferencje są jednak tylko przejściowe. Nie jest to jednak dobry wybór, gdyż ostatecznie prędzej lub później skłonności homoseksualne dają górę i związek się rozpada.

Jest to zwłaszcza trudne w sytuacji, gdy para spędziła ze sobą wiele lat i doczekali się dzieci. Zwłaszcza jest to istotne w kontekście dziecka, które przede wszystkim najzwyczajniej cierpi po rozpadzie związku. Tak samo, jak dziecko, którego obaj rodzice są heteroseksualni, niezależnie od tego, co było przyczyną rozpadu związku, ale również może nie mieć łatwo podczas dorastania, gdy wyjdzie prawda na jaw o jego ojcu. Zwłaszcza w polskim społeczeństwie, które jest jeszcze sceptyczne wobec tematów seksualności i mniejszości seksualnych oraz praw mniejszości w ogóle, nie można wykluczyć znęcania się nad dzieckiem przez rówieśników, także z tego powodu.

Geje słyną jednak także z bycia bardzo dobrymi przyjaciółmi dla kobiet, często potrafią dobrze wysłuchać swoich przyjaciół. Podchodzą z olbrzymią empatią i wyrozumiałością do cudzych problemów. Jednocześnie potrafią być bardzo wybredni, zwłaszcza w tematach związanych z modą i emocjonalni. Dobra znajomość mody i używanie dużej ilości wyszukanych kosmetyków też może świadczyć o homoseksualnych zapędach.

Znani projektanci mody to często homoseksualiści

W końcu – jakby nie patrzeć – spora ilość uznanych projektantów mody była i jest homoseksualistami lub biseksualistami. Na przykład Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Yves Saint-Laurent, Christian Dior, Jean-Paul Gaultier, Giorgio Armani, Tom Ford, Gianni Versace i jeszcze wielu innych. A więc światowa czołówka w dziedzinie mody, których produkty są znane na całym świecie.

Wielu z nich, jak np. Dior nie było chętnych na pokazywanie się ze swoimi partnerami. Tak samo Dolce & Gabbana skrytykowali w ostatnim czasie rozszerzanie praw homoseksualistom w zbyt krótkim czasie.

Znani projektanci mody to często homoseksualiściJest to więc kolejna zagwozdka dla dzisiejszego świata. Zwłaszcza w przypadku społeczeństw, w których wobec osób o odmiennych preferencjach homoseksualnych występuje dystans i sceptycyzm. Z jednej strony do kwestii filozoficzno-społecznych jest to prywatna sprawa każdego człowieka, więc nie powinno się przejmować, tym co powiedzą inni i zrównanie małżeństw homoseksualnych z heteroseksualnymi powinno nastąpić mimo to. Z drugiej strony, jeżeli ogół społeczeństwa nie będzie na to gotowy, to i samym homoseksualistom może być trudniej „wychodzić z szafy” i będą też mieli trudniej w codziennym życiu.

Z drugiej strony są jednak społeczeństwa, w których homoseksualizm nie stanowi już żadnych przeszkód, a osoby kochające odmiennie nie mają się czego obawiać. Widoczne jest to, chociażby w przypadku krajów skandynawskich. Zwłaszcza przy okazji debat o imigrantach w kontekście partii, które są w Danii, Szwecji i Norwegii za zaostrzeniem praw dotyczących imigrantów. W Polsce antyimigrancka retoryka idzie często w parze z niechęcią wobec homoseksualistów, jednak w podanych powyżej krajach jest całkiem inaczej. Ba, to właśnie środowisko homoseksualistów stanowi duży potencjał na elektorat dla tych partii, które ostrzegają, że przedstawiciele islamu jako religii, która nakazuje karanie homoseksualistów, będą chcieli również karania gejów i będą ich szykanować. Homoseksualiści mogą być więc bardzo istotną częścią danego społeczeństwa. Także w przypadku rozgrywek politycznych i przyczynić się do uzyskania władzy przez jedną ze stron.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here