Jak przesunąć okres o kilka dni? To pytanie zadaje sobie naprawdę wiele kobiet, bowiem często się zdarza tak, że akurat okres wypada nam wtedy kiedy tego nie chcemy i krzyżuje nam wszelkie plany. I albo psuje nam cały urlop, wyjazd, albo akurat wypada w ważne dla nas dni, na przykład w dniu własnego ślubu, egzaminu. Niestety pomimo dobrych zabezpieczeń, jakie mamy w dzisiejszych czasach do wyboru, na przykład idealnie dopasowane tampony, czy też super cienkie, chłonne podpaski, które to mają dawać nam pewne zabezpieczenie, to jednak okres nie należy do rzeczy najprzyjemniejszych i komfortowych. Spora część kobiet niestety w tych dniach musi zmagać się z nawet bardzo bolesnymi miesiączkami. Zatem nic dziwnego, że w tych dniach wiele kobiet chciałoby po prostu odpocząć i zazwyczaj nie w głowie im jakieś imprezy, bowiem niekoniecznie miło się spędza czas, podczas którego odczuwamy ból podbrzusza i czekają nas częste wizyty w toalecie.

Dlatego ważnym zdaje się być pytanie – czy istnieją bezpieczne sposoby przesunięcia okresu?

A jeśli tak to jak przesunąć okres?

A jeśli tak to jak przesunąć okres?Każda z kobiet z pewnością boi się jednak manipulowania cyklem miesiączkowym, obawia się przede wszystkim tego, iż doprowadzi to do całkowitego rozregulowania organizmu, a wskutek tego do zaburzeń hormonalnych. Jednak dobrym rozwiązaniem, na rozwianie wszelkich wątpliwości i obaw, jest oczywiście konsultacja z ginekologiem i warto jak najbardziej z takiej możliwości skorzystać, aby mieć pewność, że w żaden sposób nie zaszkodzimy swojemu organizmowi. Czasami na prawdę warto poinformować swojego ginekologa o swoich planach i zasięgnąć u niego porady,by wskazał, czy widzi jakieś przeciwwskazania.

Jednak lekarze są zgodni i powiedzą nam, że każda ingerencja w cykl miesiączkowy, wywołuje jakiś ślad, ma wpływ na funkcjonowanie kobiecego organizmu. Oczywiście jednorazowe próby manipulowania okresem, o ile nie są powielane, nie są niebezpieczne. Jednak warto mieć świadomość tego, iż nie należy opóźniać, czy też przyspieszać okresu zbyt często. Skutkami ubocznymi zbyt częstych ingerencji w cykl miesiączkowy, mogą być między innymi, problemy w przyszłości z płodnością, a także problemy z regularnością cyklu i pojawienie się niechcianych i nieprzyjemnych dolegliwości podczas trwania okresu (mogą to być to na przykład: mocne bóle brzucha, gromadzenie się wody w organizmie).

Jakie są zatem metody przesuwania okresu?

Jakie są zatem metody przesuwania okresu?Pierwszym sposobem i najbardziej skutecznym, są oczywiście, tak popularne tabletki antykoncepcyjne – doustna antykoncepcja hormonalna. I tu pojawia się ważna uwaga – dawkowania tabletek antykoncepcyjnych nie można ustalać samodzielnie na własna rękę, w tym wypadku potrzebna jest konsultacja z ginekologiem, który nakreśli nam plan przyjmowania tabletek. Przyjmowane tabletki zahamują wytwarzanie hormonów i tym samym przyczynią się do braku owulacji (jajeczkowania), dzięki czemu miesięczne krwawienie nie wystąpi lub też zostanie mocno ograniczone.

Inne sposoby przesuwania okresu

Inne sposoby przesunięcia okresu są nie potwierdzone i nie do końca udowodnione jest ich działanie. Jednak na forach wymieniane są następujące sposoby:

  • zażywanie dużej ilości witaminy C i wapnia – Witamina C i wapń niby mają być odpowiedzialne za zmniejszenie obfitości krwawień. Jednak wątpliwa jest tu skuteczność tej metody i możliwość przesunięcia okresu,
  • wzmożony wysiłek fizyczny – uważa się, że zmęczenie może wpłynąć na przyspieszenie menstruacji, jeśli wiemy, że ma wkrótce nadejść. Obciążenie fizyczne powoduje bowiem obniżenie poziomu estrogenu, a zwiększeniu ilości testosteronu,
  • ciepłe kąpiele – zalecane są one z tego powodu, iż rozluźniają one nasze mięśnie i zwiększają tym samym ciśnienie krwi. A to ma doprowadzić do przyspieszenia okresu,
  • napary z ziół – chodzi tu głównie o dwa napary z kasztanowca i z pietruszki. Kasztanowiec bowiem wpływa na lepszy przepływ krwi, pietruszka zaś, dzięki zawartym w sobie kwasie foliowym, wykazuje działanie krwiotwórcze. Również polecany jest dziurawiec, czy tez krwawnik, które działają rozkurczowo na macicę.

Najlepsza metoda przesunięcia okresu

Zatem jeśli nadal zastanawiasz się nad tym jak przesunąć okres, to najlepszym sposobem będzie wybranie metody antykoncepcyjnej. Jest bezpieczna (oczywiście tylko i wyłącznie gdy jest stosowana pod opieką i według zaleceń ginekologa) i co najważniejsze – skuteczna. Pozostałe metody, tak zwane domowe sposoby, niestety nie dają nam żadnej gwarancji, że przyniosą oczekiwany rezultat. Dlatego nie są one polecane, w przypadkach, gdy na prawdę zależy nam przede wszystkim na skuteczności. Domowe metody z pewnością nie zadziałają na każdą kobietę, jest to tak jakby loteria, łut szczęścia. Mogą zadziałać lub też nie. Jednak decydując się na medyczne środki, warto też mieć świadomość i być przygotowanym na to, iż mogą zdarzyć się takie przypadki, w których to przesuwanie menstruacji będzie niezalecane przez ginekologa, z medycznego punktu widzenia i wtedy to, trzeba będzie z takich planów niestety zrezygnować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here