Jak wiadomo, każdy z nas potrzebuje czasem odskoczni i odpoczynku d tego, co przeżywa w ciągu tygodnia. Korzystając z tego, że ma się dzień wolny, często sięgamy po trunki alkoholowe, które mają nas rozluźnić i wprawić w dobry nastrój.

Spożywanie alkoholu

Jak pić tequilePamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi, jednak musimy znać umiar. Alkohol szkodzi zdrowiu, dlatego też nie zaleca się go pić zbyt często. Sięgamy po niego jednak w towarzystwie, na imprezie, spotkaniu rodzinnym, podczas wieczoru wśród znajomych, przyjaciół. Stąd też pamiętajmy, aby nie przesadzać, gdyż w późniejszym czasie moglibyśmy się uzależnić, a to może spowodować wiele problemów ze zdrowiem. Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju alkoholi. To, czego się napijemy zależy w dużej mierze od okazji, naszego nastroju, chęci i upodobań. Dla jednego najlepsze będą czerwone wytrawne wina, dla kogoś innego piwa, a jeszcze ktoś inny będzie preferował whisky. Do picia niektórych trunków są określone zasady, jak należy to robić poprawnie. Nie jest to bez przyczyny. Zatem jak pić tequile?

Jak pić tequile?

Alkohol ten jest bardzo mocny, ma ostry drażniący zapach i zdecydowanie nie jest dla każdego. Tylko prawdziwi twardziele wypiją go bez skrzywienia. Co zatem powinniśmy przygotować, aby zabrać się za wypicie go? Będziemy potrzebować cytryny lub limonki, soli, kieliszka oraz przede wszystkimi tequili. W zależności od tego, w której ręce będziemy trzymać kieliszek, tak też będą wyglądać przygotowania. Przyjmijmy, że będzie to prawa ręka. W miejscu łączenia kciuka z palcem wskazującym, po wierzchniej stronie dłoni, delikatnie smarujemy ją cytryną, następnie posypujemy solą. Pamiętajmy także, że w tej ręce będziemy trzymać cytrynę (lub limonkę, w zależności od tego, co akurat mamy w domu).

Nalewamy d kieliszka napój alkoholowy, po czym najpierw liżemy sól, którą mamy na dłoni, a dopiero w następnej kolejności wypijamy zawartość naszego szklanego pojemnika. Kiedy już to uczynimy, zagryzamy cytryną. Pamiętajmy, aby się nie krzywić. O to w tym wszystkim chodzi. Prawdziwy twardziel nie powinien tego robić. jest to z pewnością alkohol nie dla każdego. Jest bardzo mocny i specyficzny. Nie bez powodu trzeba przeprowadzić taki „zabieg”, gdy chcemy się go napić. Już sam zapach może sprawić, że niektóre osoby zrezygnują z picia. Pamiętajmy jednak, że poprzez to, iż jest to mocny trunek, nie powinniśmy go pić zbyt często. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi, bo wszystko jest dla ludzi, ale w umiarze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here