Sporo Polaków nie wie, jakie markizy będą dobrym wyborem. Też macie w tym temacie sporą zagwozdkę? Nie macie pojęcia, co wziąć pod lupę, żeby tutaj o żadnych najważniejszych czynnikach nie zapomnieć? Poniżej przedstawiamy zatem pomocny poradnik, który wskazuje kluczowe kwestie związane z zakupami takiego asortymentu.

Wybór dobrego producenta

Dobrze jest postawić na porządnego producenta. Znakomitym rozwiązaniem jest choćby podmiot SURMA Systemy Osłon. To bowiem taka firma, która zapewnia między innymi stosowanie odpowiednich materiałów, sprawdzonych technologii itp. Produkty dobrze się prezentują i są trwałe. Co więcej, Klienci, którzy mają zamiar zdecydować się na markizy, mogą postawić na rozmaite elementy tego typu. Do wyboru są chociażby akcesoria tarasowe albo balkonowe. Jaki jest zaś inny podział? W sklepach z tym asortymentem można zdecydować się na markizy bez kasety, w półkasecie albo kasecie. Spory wybór dotyczy też kolorystyki, oferowanych gabarytów itp. Na skutek tego tak naprawdę każda osoba swobodnie znajdzie takie elementy, które będą idealnie pasowały do konkretnego domu, mieszkania itp. To nie wszystko. Fachowy producent gwarantuje też produkty dodatkowe. Można bowiem wyposażyć markizy, wyżej wymienione, w rozmaite czujniki. Są to akcesoria wiatrowe, wstrząsowe 3D, słoneczno-wiatrowe itp. Co więcej, można postawić na różne akcesoria pod kątem sposobu montażu i sterowania.

Przeczytaj także: Jakie rolety wewnętrzne będą najlepsze?

Co jeszcze jest tutaj istotne?

Wiecie już, że bez dobrego producenta się tutaj nie obejdzie. Warto zwracać uwagę też na kilka innych, równie istotnych, kwestii. Na przykład markizy bez kasety są stosunkowo najtańsze. Najlepiej sprawdzają się pod jakimś zadaszeniem. Wtedy nie będą mocno narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pamiętajcie o tym, aby ten typ był demontowany przed rozpoczęciem okresu zimowego. Tak, aby markizy bez kasety służyły Wam jak najdłużej. Nieco droższe są markizy w półkasecie albo kasecie. Potrafią one lepiej chronić zastosowane tkaniny. I to nawet po zakończonym sezonie. Istotnym tematem jest również miejsce montażu. Pamiętajcie, żeby osłaniać – przy pomocy tych elementów – w głównej mierze strefę, gdzie najczęściej przebywacie. Istotne jest zatem obserwowanie stopnia nasłonecznienia danej lokalizacji. Ewentualnie od samego początku można postawić na pomoc ekspertów. Tak, żeby wybrana lokalizacja była po prostu optymalna. Od razu tacy fachowcy zajmą się też montażem. Jest to szczególnie istotne przy elementach o sporych gabarytach.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów firmy SURMA Systemy Osłon (https://www.systemysurma.pl/markizy/)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here