Bardzo ładne zdjęcia z wakacji wrzuca coraz większa liczba osób. Ludzie chcą się pochwalić swoimi kolorowymi przeżyciami. Niestety prawda jest taka, że nie wszystko wygląda tak dobrze jak na obrazku. Ludzie niejednokrotnie kłócą się całymi tygodniami, a potem dodają uśmiechnięte zdjęcia na portale społecznościowe. Chcą, aby inni myśleli, że są szczęśliwi i niczego im w życiu nie brakuje.

Tworzą także filmiki ze wspomnieniami

Tworzą także filmiki ze wspomnieniamiZastanawiają się jak dodać napisy do filmu a nie jak dobrze przeżyć wspólnie czas. Wyjazd spędzony na ciągłym uśmiechaniu się do obiektywu wcale nie jest przyjemny. Nikt nie zachowuje się wtedy naturalnie. Staramy się dobrze wypaść, bo wiemy, że później będziemy oglądani.

Pół biedy, gdy filmik zobaczy tylko rodzina. Niestety coraz więcej osób publikuje je także na platformach społecznościowych. Wtedy bohaterowie filmu musza się liczyć z krytyką dalszych znajomych, a często także nieznajomych. Nie każdy dobrze to zniesie. Jednym będzie wszystko jedno i machną ręką na wyzwiska. Z kolei inne osoby poczują się urażone. Zaczną zastanawiać się, co jest z nimi nie tak i czym zasłużyły sobie na takie słowa.

Prawda jest taka, że internetowi hejterzy najczęściej nie mają podstaw do wyzywania twórców filmów

Robią to, aby samemu poczuć się lepiej, a cierpią na tym autorzy. Nie wiedzą, że ktoś jest po prostu złośliwy. Myślą, że to z nimi coś jest nie tak i próbują się zmienić. Kolejne zdjęcia i filmy tworzą jedynie pod publikę. Przestają żyć własnym życiem i zatracają prawdziwe szczęście.

Takie życie jest strasznie smutne, a prowadzi je coraz większa liczba osób. Trzeba zastanowić się nad tym, czy warto. Kilka polubień i miłych komentarzy nie jest warte udawania przez całe życie. W końcu mamy je tylko jedno i to do nas należy jego przeżycie. Podzielenie się przeżyciami ze znajomymi to nic złego, o ile nie zaczyna się na tym opierać całego swojego życia. Wtedy robi się to smutne. Nie tylko dla autorów, ale i obserwujących. Najczęściej widać sztuczność bijącą ze zdjęć i filmów. Nasila to hejt, a autorzy zastanawiają się, co z nimi jest nie tak.

Wówczas należy pomyśleć o internetowym detoksie

Życie dla siebie, a nie dla innych powinno być priorytetem. Tylko wtedy można być w pełni szczęśliwym. Nie zadowolimy wszystkich na raz. Więc powinniśmy pomyśleć przede wszystkim o zadowoleniu siebie. Tylko wtedy będziemy w pełni szczęśliwi ze swojego fajnego życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here