O ile znakomitej większości osób hulajnogi kojarzą się wyłącznie z dziecięcą zabawką, o tyle osoby dokładnie znające ten sport z pamięci potrafią wymienić nawet kilkanaście modeli hulajnogi odpowiedniej do jazdy profesjonalnej, innej niż większość użytkowników. Są to maszyny odpowiednio wzmocnione i przygotowane. O tym, jak wyglądają tajniki budowy takiej hulajnogi, opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Technologia XXI wieku

Dzisiejsze hulajnogi wyczynowe to zaawansowane technicznie pojazdy, które wiele rozwiązań technicznych zaczerpnęły z rowerów służących do wykonywania przeróżnych akrobacji i użytkowania ich w bardzo ciężkim terenie. Z tego też powodu mamy obecność chociażby steru znanego z bardziej zaawansowanych konstrukcji napędzanych pedałami. Maszynowe łożyska i wzmocniona konstrukcja pozwalają zachować nie tyko ogromną precyzję manewrów, ale i powodują znacznie większą wytrzymałość na siły działające w różnych kierunkach. Zniszczenie lub zużycie takiego łożyska steru wymaga wiele czasu i naprawdę potężnego użytkowania owej hulajnogi. Podobnie sprawa ma się z kółkami. Wykonywane są one z coraz to lepszych tworzyw i ich mieszanki dobierane są do podłoża, po którym jeździmy w celu osiągnięcia możliwie najlepszej przyczepności i właściwości jezdnych.

Rzesza fanów i fanatyków

Wbrew pozorom, segment hulajnóg wyczynowych jest naprawdę bardzo duży. Coraz więcej osób decyduje się na naukę kolejnych trików i trenowanie tej dyscypliny, która wymaga nie tylko dużo siły, ale również wspomaga rozwój koordynacji i zwinności u każdego aktywnego miłośnika hulajnogi. Wszystko to powoduje, że również sklepy oferujące hulajnogi wyczynowe i części do nich stają się coraz lepiej wyposażone. Powstała dzięki temu stale rosnąca grupa osób przerabiających gotowe modele wzbogacając je o jeszcze lepsze części.

Początki przygody z hulajnogą

Na początku naszej wyczynowej jazdy hulajnogą warto jest zainwestować w gotowy model. Pozwoli to poznać charakterystykę poszczególnych elementów i ich wpływ na jazdę. Ponadto gotowy model jest tańszy niż samodzielne skompletowanie wszystkich elementów. Pierwsze akrobacje dla początkujących są ponadto mniej wymagające, więc na pewno każda profesjonalna wyczynowa hulajnoga podoła trudom. W miarę rozwijania naszej pasji i obserwowania wpływu każdej z części na łatwość wykonywania trików, będziemy mogli przerabiać obecnie posiadaną bazę. Można także samodzielnie zmontować drugą, która posłuży do zawodów lub pokazów. Podczas treningów będzie można spokojnie użytkować poprzednią posiadaną.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here