Kultura, rozrywka, hobby | www.cooltural.pl
Komedie teatralne w Warszawie

Komedie teatralne w Warszawie

Chciałbyś się wybrać na zabawną sztukę do teatru, ale nie wiesz, na co konkretnie iść? Poznaj nasze propozycje wystawianych obecnie w teatrach spektakli komediowych.

Wyjście do teatru to jedna z najlepszych form spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza, jeśli zamierzamy wybrać się na dobry spektakl komediowy. Na co warto wybrać się tej jesieni? 

Och teatr: „One mąż show”
To ciepły, zabawny, nieco ironiczny, ale i bardzo „oczyszczający” dla ducha, 90-minutowy monolog znanego i lubianego przez publiczność satyryka i dziennikarza Szymona Majewskiego, który podczas trwania spektaklu opowiada o relacjach damsko-męskich i o współczesnych problemach i radościach męża i żony. Wszystkie przemyślenia Majewski opiera na własnych przeżyciach doświadczonych w małżeństwie o dwudziestoletnim stażu. Ten pełen humoru, ale i życiowych mądrości monolog, to świetna propozycja dla par w każdym wieku, dzięki której, wbrew stereotypom, zobaczą wciąż zakochanego we własnej żonie, choć z pełnym bagażem cennych doświadczeń, mężczyznę w kwiecie wieku. 

Teatr Kamienica: „4 tony podłogi"
Spektakl opowiada historię ambitnego, ponad czterdziestoletniego mężczyzny, który dawno temu osiedlił się w stolicy, by zrobić oszałamiającą karierę. Po latach może poszczycić się nie tylko osiągnięciami zawodowymi, ale także cudowną żoną u boku. Musi jednak… przerzucić cztery tony podłogi. Dlaczego? Spektakl to prawdziwa lawina śmiechu powodowana co chwilę przez wspaniale napisane, przezabawne monologi, które poprawią humor nawet największemu ponurakowi. W rolę mężczyzny wciela się niezastąpiony Paweł Burczyk.  

Teatr Capitol: „Kiedy kota nie ma…” 
Jak przetrwać uszczypliwości współmałżonka po dwudziestu latach małżeństwa i nie zwariować? Jak rozbudzić seksualnie męża nieudacznika? A może wybrać się w podróż poślubną do Saint Tropez? Tylko dwadzieścia lat po ślubie? Odpowiedzi na te i inne pytania padające podczas spektaklu, udzielą jego gwiazdy, m.in.: Katarzyna Skrzynecka, Viola Arlak, Jacek Lenartowicz, Piotr Cyrwus, Wojciech Wysocki, Piotr Zelt, Aneta Zając i Marta Wierzbicka. Jednak gwiazdorska obsada to nie jedyny walor sztuki. „Kiedy kota nie ma…” to także świetny scenariusz i ponad dwie godziny dobrej zabawy. Brytyjska komedia sytuacyjna pełna zabawnych zwrotów akcji i genialnych dialogów grozi bowiem niekontrolowanymi wybuchami śmiechu przez cały czas trwania. 

Komentarze