Kultura, rozrywka, hobby | www.cooltural.pl
Festiwale muzyczne w Polsce

Festiwale muzyczne w Polsce

Najczęściej odbywają się latem, kiedy pogoda dopisuje. Gromadzą wielotysięczną publiczność, która rok rocznie zapełnia widownie w całej Polsce. Oto największe festiwale muzyczne w naszym kraju, na których musisz być.

Festiwali muzycznych w Polsce jest wiele. Jednym z najbardziej znanych i tradycyjnych jest  koncert w Opolu. Co roku przed telewizorami zasiada prawie 18 milionów widzów, by posłuchać starych szlagierów czy pośmiać się z występów uczestników Kabaretonu. Festiwal skierowany jest raczej do osób starszych, które pamiętają lata 70. i 80. Jednak każdy lubi czasem, bez względu na wiek, wrócić do piosenek, które kiedyś były prawdziwymi hitami, a ich treść jest wręcz ponadczasowa.

Dla osób młodych wybór imprez jest dużo większy. W jamajskich rytmach, w mazurskim miasteczku Ostróda, co roku można usłyszeć gwiazdy muzyki reggae, nie tylko z naszego podwórka, ale i z całego świata. Cztery dni wypełnione koncertami przyciągają tysiące fanów z całego kraju, każdego sierpnia. Sceny zlokalizowane są w starych koszarach wojskowych, a pola namiotowe wyposażone w szereg udogodnień. Organizatorzy zadbali o zaplecze sanitarne i gastronomiczne, a mieszkańcy Ostródy zawsze z radością witają gości. Polecamy to miejsce, gdzie możemy spędzić dobry czas z całą rodziną.

Miesiąc wcześniej, fani muzyki zza oceanu, czyli country, spędzą wspaniały czas w Mrągowie, gdzie odbywa się znany już na całą Europę Piknik Country. Ta zdecydowanie rodzinna impreza, która gwarantuje niesamowite przeżycia. Nasze dzieci mają możliwość zostać pod opieką profesjonalnych animatorów, podczas naszej zabawy na koncertach. Miejsce festiwalu to brzeg pięknego jeziora Czos, gdzie znajduje się mnóstwo miejsc dla pasjonatów wędkowania oraz wspaniałe łono przyrody. Organizacja Pikniku Country w Mrągowie stoi na najwyższym światowym poziomie. Wspaniała akustyka amfiteatru podczas koncertów przyciąga ponad pięciotysięczny tłum fanów muzyki country. Muzyką możemy raczyć się nie tylko na głównej scenie, ale i na placu przed ratuszem. Na miejscu możemy liczyć na moc atrakcji, takich jak warsztaty artystyczne czy jarmark, gdzie znajdziemy wiele kowbojskich gadżetów oraz zjemy coś dobrego z regionalnej kuchni. Warto dodać, że sam amfiteatr położony jest na Jaszczurczej Górze, skąd czeka na nas wspaniały widok na jezioro Czos.

Live Music Festival to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce, który odbywa się cyklicznie od 2006 roku w sierpniu w Krakowie. Festiwal organizowany jest przez agencję koncertową Alter Art i co roku gromadzi na widowni prawdziwe tłumy. Wszystko dzięki gwiazdom, które uświetniają każdą edycję festiwalu oraz dobrej organizacji, która została doceniona poza granicami kraju. Podczas wszystkich edycji festiwalu, jak do tej pory, na scenie Live Music Fest zagrały takie gwiazdy, jak m.in.: Lily Allen, The Prodigy, The Killers, Muse, 30 Seconds To Mars, Interpol, The Kooks, Editors, Placebo, Florence and The Machine, Franz Ferdinand i Regina Spektor. 

Open’er Music Festival to chyba największy festiwal muzyki i sztuki w Polsce, który co roku gromadzi setki tysięcy osób na koncertowej widowni. To także jeden z najbardziej uznanych festiwali europejskich, na scenie którego, do tej pory, grali tacy artyści, jak: The White Stripes, Coldplay, The Black Keys, Jack White, Pearl Jam, The Horrors, Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age, Bon Iver, Jessie Ware, czy Kate Nash. Choć pierwsza edycja festiwalu w 2002 roku miała miejsce w Warszawie, to pozostałe edycje odbyły się już nad Bałtykiem, dzięki czemu Open’er zyskał miano jednego z najlepszych europejskich festiwali nie tylko ze względu na muzykę, ale także ze względu na walory estetyczne i wypoczynkowe.  

Orange Warsaw Festival to popularny festiwal muzyczny odbywający się w Warszawie od 2008 roku. Dzięki różnorodnym line-upom, które od pierwszej edycji festiwalu sukcesywnie stawały się coraz ciekawsze, fani muzyki mieli już okazję posłuchać na żywo takich gwiazd, jak m.in.:  Beyoncé Knowles, Linkin Park, The Offspring, Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Kings of Leon, Kasabian oraz Pixies. 

 

tekst: Katarzyna Rydz i Andrzej Królak

zdjęcie: depositphotos

Komentarze