Kultura, rozrywka, hobby | www.cooltural.pl
Fashion Week w Polsce i na świecie

Fashion Week w Polsce i na świecie

Fascynuje Cię moda i najnowsze trendy? Poznaj tajniki największego, międzynarodowego święta mody – Fashion Week.

Fashion Week, czyli po prostu Tydzień Mody, to najważniejsze wydarzenie marketingowe w branży modowej, które, jak sama nazwa wskazuje, trwa mniej więcej tydzień. W tym czasie projektanci mają możliwość zaprezentowania swoich najnowszych kolekcji, a media mają okazję, by podpatrzeć „co w modzie piszczy” i zacząć o tym mówić, dzięki czemu najnowsze trendy trafią do celebrytów i fashionistek, a po jakimś czasie również na ulice. 

Tygodnie mody odbywają się dwa razy w roku – jest to związane z prezentacją dwóch rodzajów kolekcji – tych na wiosnę i lato oraz oczywiście tych jesienno-zimowych. Pokazy w ramach Tygodnia Mody rozpoczynają się w Nowym Jorku, następnie odbywają się w Mediolanie i Londynie. Zwieńczeniem święta mody są natomiast pokazy w Paryżu. Podczas Fashion Week odbywają się jednak nie tylko pokazy mody, ale także ciekawe wydarzenia towarzyszące, jak np. pokazy filmów czy niekiedy koncerty gwiazd. A tych na widowni jest całkiem sporo. Za kulisami mówi się o tym, że największe światowe gwiazdy są wręcz suto opłacane po to, aby zasiadły w pierwszym rzędzie danego pokazu i tym samym, rozpromowały swoją osobą kolekcję danego projektanta. 

Podobne praktyki mają miejsce w Polsce, gdzie Tydzień Mody od 2009 roku odbywa się w Łodzi. Tam również zaprasza się wiele sławnych osób związanych z branżą modową. Także w Polsce jest to wydarzenie bardzo medialne, na które fani najnowszych trendów zawsze czekają z niecierpliwością. Ostatni polski Tydzień Mody odbył się w dniach 22 – 26 października. 

 

tekst: Katarzyna Rydz

zdjęcie: depositphotos

Komentarze